FAQ

Vážení hosté, na této stránce najdete odpovědi na časté dotazy, týkající se ubytování v našem hotelu Petrovy kameny. V případě dalších dotazů nás kontaktujte ne recepce@petrovykameny.cz.

Jak se do Hotelu Petrovy kameny dostanu?

Do zařízení se můžete dostat těmito způsoby:

  • mapy.cz
  • GPS: 50°4’33.31″N,17°13’30.2″E
  • nebo se směřujte na Karlovu Studánku, odtud po hlavní cestě směr Malá Morávka. Po 1,5 km dojedete na parkoviště Hvězda. Od Hvězdy pak přes závoru pokračujte vzhůru na parkoviště Ovčárnu. Po 1 km odbočte vlevo, kde se již nachází náš hotel.

PŘÍJEZD V LÉTĚ:

Do hotelu si hosté zajišťují dopravu individuálně. Parkovat je možné přímo u hotelu za poplatek 400 Kč,-/vůz/den.

POZOR: !!! KYVADLOVÁ DOPRAVA !!!
Z parkoviště Hvězda výjezd po nahlášení na bráně vždy v celou hodinu na parkoviště na točně Ovčárna (sjezd vždy v půl každé hodiny), odsud potom dále až k hotelu.

Po Vašem nahlášení se na bráně na Hvězdě dostanete “Povolení k vjezdu do CHKO Jeseníky” a budete bezplatně puštěni k našemu hotelu. Po příjezdu do hotelu “Povolení k vjezdu” na recepci hotelu směníte za “Parkovací kartu” , kterou je nutno mít umístěnou na viditelném místě ve voze po celou dobu pobytu / pohybu vozu v CHKO.

V den odjezdu (Check-out do 10:00 hod) musí parkující Hosté odevzdat “Povolení k vjezdu” dole na Ovčárně na bráně nejpozději do 11:00 hod. Možný pozdní odjezd je nutné konzultovat s recepcí.

PŘÍJEZD V ZIMĚ:

V zimní sezoně není možno parkovat u našeho hotelu. Auto můžete ponechat na parkovišti u Ovčárny za poplatek 400,-/noc, počet míst je omezen (10 povolenek pro celý hotel) – nutná včasná rezervace přes náš hotel. Pro výjezd na Ovčárnu je nutné mít zimní výbavu. V případě plné kapacity parkoviště u Ovčárny je možné parkovat dole na centrálním parkovišti u Hvězdy za poplatek 100 Kč,-/vůz/den, a do hotelu se dopravit kyvadlovou dopravou, která jezdí pravidelné kažou půlhodinu.

Od Ovčárny jsou v zimě ubytovaným hostům skútrem odvážena zavazadla (nikoliv osoby) na náš hotel ve 14:00 a 17:00. Od Hotelu svážíme zavazadla na Ovčárnu v 09:00 a v 10:00. Vývoz – svoz zavazadel mimo stanovený čas mohou být zpoplatněny.

Hotel nezajišťuje přepravu hostů (lyžařů) po okolí!

Kdy se mohu při příjezdu ubytovat?
Obecně platí, že pokoje jsou pro Vás připraveny od 14:00. Pokud bude pokoj připraven dříve (závisí to mimo jiné i na době odjezdu hostů před vámi), můžeme vás ubytovat, ale nelze to zaručit. V případě potřeby si můžete nechat auto na parkovišti nebo nechat uschovat zavazadla na recepci, než se pokoj uvolní.
V kolik hodin mám opustit pokoj v den odjezdu?
Pokoj byste měl(a) opustit hned po snídani nejpozději v 10:00 hodin. Můžete si však nechat auto na parkovišti déle do odpoledních hodin nebo vám může recepce uschovat zavazadla na recepci. V případě, že byste pokoj neopustil(a) do 10:00 hodin, budeme účtovat cenu další noci v pokoji, protože bychom pokoj nestihli uklidit pro příjezd dalšího hosta.
Jaká je otevírací doba recepce?
Během běžného provozu je hotelová recepce otevřena od 07:30 do 19:30. Check in je možný do 19:00 hod.

Na recepčním telefonu +420 604 552 551 vám pomůžeme kdykoliv 24 hod. denně.

V případě pozdních/nočních přejezdů Vám na recepci připravíme klíč od pokoje a plánek jak se do něj dostanete. Je potřeba se domluvit předem s recepční na telefonu ohledně doby vašeho příjezdu.

Je možný online check-in bez recepce?
Po potvrzení rezervace od nás obdržíte e-mail s pokyny a online registračním formulářem. Po vyplnění registrace vám při příjezdu na recepci hotelu pouze předáme klíče od pokoje.
Jaké jsou platební a storno podmínky?
Platba je možná v hotovosti, kartou, nebo bankovním převodem. Konkrétní typ platby je závislý na způsobu provedení rezervace (e-mail, telefon, online rezervace).

Storno podmínky mohou být standardní s možností vrácení peněz, nebo nevratné, bez možnosti vrácení peněz. Konkrétní storno podmínky jsou závislé na způsobu provedení rezervace (e-mail, telefon, online rezervace) a na termínu příjezdu.

Jaké je vybavení zařízení hotel Petrovy kameny?

Hotel nabízí parkoviště, bezdrátový internet, recepce, domácí mazlíčci, restaurace, nekuřácké prostředí, wellness/lázně, venkovní hřiště, konferenční/společenská místnost.

Nabízí zařízení hotel Petrovy kameny snídaně?
Ano, hosté mohou v zařízení hotelu využít snídaně v ceně. Snídaně vydáváme od od 7:30 do 9:30. Pokud by vám tato doba nevyhovovala, lze se domluvit, nebo je možnost připravit snídaňový balíček den předem. K pobytu je možné dokoupit polopenzi formou bufetové večeře za 450 Kč na osobu a den, nebo plnou penzi formou bufetového obědu a bufetové večeře za 900 Kč na osobu a den.
Je v hotelu restaurace nebo kavárna?
V hotelu se nachází restaurace. V ranních hodinách zde připravujeme snídaně formou studeného i teplého bufetu a během dne je otevřena jako A la Carte restaurace s výhledem na okolní přírodu. Součástí hotelu je také Altán Bistro, v zimě využíván jako Apres Ski Bar, v létě jako unikátní místo spojené s udírnou a Grilem.
Je v hotelu wellness?
V hotelu je moderní wellness Lesní lázně s barovou obsluhou. Vstup do wellness centra „Lesní lázně“ s vířivkou, infra a finskou saunou a ochlazovacím bazénkem je zpoplatněn částkou 300,- CZK /hod. /osoba.

Wellness centrum je otevřeno denně 15:00-21:00 hod, rezervaci na konkrétní požadovaný čas prosím řešte z důvodu limitované kapacity wellness centra (12 osob) v předstihu prostřednictvím recepce hotelu. V hotelu poskytuje širokou nabídku masáží. I zde je nutné se objednat na recepci hotelu s dostatečným předstihem.

Možnost privátního pronájmu celého wellness centra za 2500 Kč /hod. a 4000 Kč /2 hod. Nutno rezervovat na recepci.

Je možné v hotelu oslavit s přáteli narozeniny?
Pro oslavu můžete využít prostor restaurace, stejně tak i další privátní konferenční prostory. Hotel nabízí variabilní konferenční místnosti pro pořádání seminářů, školení, předváděcích akcí, obchodních, nebo pracovních jednání. Pro vyšší kapacitu je možné využít konferenční sál s dostatečnou kapacitou.
Jaká zajímavá místa se nachází v okolí?
Díky unikátní poloze hotelu máte Jesenické dominanty jako na dlani. V jarní, letní i podzimní sezóně je hotel ideálním výchozím místem jak pro turisty tak pro fandy horské cyklistiky. Celé okolí hotelu je protkáno turistickými stezkami, které spojují jak přírodní, tak i uměle vybudované krásy Jeseníků jako je nádrž Dlouhé stráně. Na nejvyšší horu Moravy Praděd vede krásná cesta a proto není divu, že cyklisty a chodce láká si tento jesenický monument vyšlápnout.

V dohlednu se nachází skalní útvar Petrovy kameny a za návštěvu také stojí naučná stezka Bílá Opava, jež se vine od Ovčárny do lázeňského městečka Karlova Studánka. Na stezce, která vede těsně kolem říčky Bílá Opava, se nachází romantické vodopády, přes které se klenou udržované dřevěné mosty a pěšiny. Milovníci adrenalinové jízdy na kole si jistě oblíbí nedaleký Karlov v Malé Morávce kde najdou moderní bikeparky s lanovkami. Hotel také nabízí zapůjčení koloběžek, které jsou zábavou pro celou rodinu.

Jaké jsou storno podmínky hotelu Petrovy kameny?
Storno podmínky najdete zde.