Okolí hotelu

Aktivní dovolená v hotelu Petrovy kameny po celý rok

Cykloturistika a turistika

Vodopády a vodní nádrž pro letní schlazení

Naučná stezka

Koloběžky k zapůjčení

Nejbližší lyžařský vlek 180 m od hotelu

Poznávejte krásy Jeseníků na skialpech

Běžkařská trať přímo u hotelu

Ideální sněhové podmínky v 1335 m.n.m.

Pěšky i na kole

Díky unikátní poloze hotelu máte Jesenické dominanty jako na dlani. V jarní, letní i podzimní sezóně je hotel ideálním výchozím místem jak pro turisty tak pro fandy horské cyklistiky. Celé okolí hotelu je protkáno turistickými stezkami, které spojují jak přírodní, tak i uměle vybudované krásy Jeseníků jako je nádrž Dlouhé stráně. Na nejvyšší horu Moravy Praděd vede krásná cesta a proto není divu, že cyklisty a chodce láká si tento jesenický monument vyšlápnout.

V dohlednu se nachází skalní útvar Petrovy kameny a za návštěvu také stojí naučná stezka Bílá Opava, jež se vine od Ovčárny do lázeňského městečka Karlova Studánka. Na stezce, která vede těsně kolem říčky Bílá Opava, se nachází romantické vodopády, přes které se klenou udržované dřevěné mosty a pěšiny. Milovníci adrenalinové jízdy na kole si jistě oblíbí nedaleký Karlov v Malé Morávce kde najdou moderní bikeparky s lanovkami. Hotel také nabízí zapůjčení koloběžek, které jsou zábavou pro celou rodinu.

Meditace

Hotel Petrovy kameny

Sedněte si do trávy, dýchejte a vnímejte ničím nerušenou krásu okolí. Meditace v přírodě je osvobozující a léčivá. Soustřeďte se pouze na přítomný okamžik, zbavíte se tak všech nepotřebných myšlenek a přírodu vnímáte všemi smysly.

Sjezdové lyžování

Sjezdové lyžování je skvělý způsob, jak si zacvičit na čerstvém vzduchu a užít si krásu přírody. Nejbližší lyžařský vlek je pár metrů od hotelu. Lyžování v přírodě a vyšší nadmořské výšce vám může zlepšit kardiovaskulární zdraví, zvýší budování svalstva  a vytrvalosti, snížit hladinu stresu, mimo jiné vám zvedne i náladu. Lyžování může být navíc skvělou společenskou aktivitou, když trávíte čas s přáteli nebo rodinou na svazích.
Hotel Petrovy kameny

Skialpy

Aktivní dovolená na skialpech je skvělý způsob, jak prozkoumat krásnou krajinu a horské stezky. Kombinuje lyžování a horolezectví, což vám umožní prozkoumat různé terény, které nemusí být dostupné tradičními lyžařskými metodami. Na Ski Alpech můžete spojit fyzickou aktivitu s úžasnými výhledy pro nezapomenutelný zážitek. Poloha hotelu vám umožňuje jen nasadit ski alpy a vyrazit poznávat krásy Jeseníků.

Běžky

Hotel Petrovy kameny

Běh na lyžích nabízí různé fyzické i psychické výhody. Je to vynikající forma aerobního cvičení, které posílí vaše svaly i kardiovaskulární systém a zároveň zlepší rovnováhu, koordinaci a flexibilitu. Díky nadmořské výšce hotel 1 335 m.n.m. se tento benefit násobí. Běh na lyžích vám navíc může pomoci psychicky se uvolnit, protože je to meditativní aktivita, která vám umožní vychutnat si krásu přírody a zároveň se soustředit na dýchání a techniku. Běžecké trati a množství tras, dostupné přímo od hotelu vám umožní být aktivní po celou vaši dovolenou.